1990 Model Hurda Araçlara Devlet Ne Kadar Ödeme Yapacak

Hurda araçta yaş sınırı 1985’ten 1990’a çekiliyor. 200 bin kamyon, tanker, minibüs, otobüs, otomobil hurda teşviki ile trafikten çekilecek. Trafikten çekilen araçların vergileri silinecek ve 4-5 bin TL’lik bir ödeme yapılacak.

Ulaştırma, Denizclik ve Haberleşme Bakanlığı seyir güvenliği için 200 bin yaşlı aracı trafikten çekmeye hazırlanıyor. 1990 modele kadar olan kamyon tanker minibüs ve otobüs hurda teşviki ile trafikten çekilecek.

Bakanlık hurdaya ayrılan araçları belli bir bedel karşılığında alacak. Hurdaya ayrılan araçların motorlu taşıtlar vergisi dahil, tüm vergileri, gecikme zammı, cezaları, tescil plakasına kesilen idari para cezaları silinecek. Bakanlık kaynaklarına göre süre gelen hurda araç uygulaması çerçevesinde bugüne değin 1985 yılına kadar olan araçlar hurdaya ayrıldı. Trafikten çekilen 76 bin araca 350 milyon TL’lik ödeme yapıldı.

 

Buna Benzer Diğer Yazılar...

6 Yorum

 1. Turgut turan says:

  1990 model minibüs üm var acaba ne kadar alabilirim

 2. nuri derin says:

  1991 ısuzu panelvan1992 de trafiği çikmiş hurdaya ayirmak istiyorum devlet ne kadar bedel öder ve nereye teslim etmeliyim

 3. volkan kaan durmus says:

  bu karar ne zaman acıklancak bı aydınlansak barı bu yazıları okuyan kımse yokmu yetkılılerden bırılerı bı baksa su ısede bızımde kafamız rahatlasa..

 4. fikret yeleyen says:

  taksiler içnde geçerlimi geçerli ise kaç bin

 5. ufuk darılmaz says:

  selam bende 1988 model dogan var devlet bana kacpara ötv verir

 6. mehmet poyraz says:

  Olayın mantıksız tarafı mesele çıkalı 3 ay oldu kimse saglıklı birşey bilmiyor bu işin muhattabı kim ? tescile gidiyorum il özel idaresine gidiyorum aynı cevap ‘ borca karşılık arabanı makine kimyaya ver ‘ . Benim borcum yok . Benim anlamak istedigim bu meblayı niye söylediniz . 3-5 gibi rakamlar . Genelgemi bekleniyor ? Neyi bekliyoruz onu bilelim . Geregini Sayın Binali YILDIRIM’ın dikkatine

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*