Cep Telefonundan Facebook Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

İnsanları gittiğiniz, şu anda bulunduğunuz ve gideceğiniz yerlerden haberdar edin.

Paylaştığınız her şeye nerede olduğunuzu ekleyin
Önceden konumunuzu paylaşmak için akıllı telefonunuz olması gerekiyordu. Artık konumunuzu bilgisayarınızdan da paylaşabilirsiniz:
 • Gittiğiniz yerleri söyleyin. En sevdiğiniz fotoğrafların nerede çekildiğini unutmayın.
 • Şu anda bulunduğunuz yeri duyurun.Yakınlarda arkadaşlarınız varsa, kendileriyle kolayca buluşabilirsiniz.
 • Gideceğiniz yerlerden bahsedin.Önceden oraya gitmiş olan arkadaşlarınız size tavsiyeler verebilir ve hatta seyahatinizde size eşlik edebilir.
facebook yer bildirimi
Konumu baştan açın veya kapatın
Paylaşma aracındaki konum düğmesini açarsanız, siz tekrar kapatana dek genel konumunuz tüm gönderilerinize eklenir. Ayrıca gönderilerinize bir lokanta veya park gibi belirli bir yeri ekleyebilirsiniz.Genel konumunuzun gönderilerinize eklenmesini istemiyor musunuz? Bu özelliği istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Nerede olduğunuzu kimlerin görebileceğini seçin
Nerede olduğunuzu söyleyen gönderiler dahil, paylaştığınız her şeyi kimlerin görebileceğine daha paylaşırken karar verin. Paylaşımın nasıl çalıştığı daha fazla bilgi alın.Bu değişikliklerin bir parçası olarak, mobil Yerler uygulaması ve bu uygulamayla ilgili ayarlar kalkıyor. Bu özelliği kullanmaya devam ediyorsanız, yer bildirimlerinizivarsayılan gizlilik ayarınızda seçtiğiniz hedef kitle görebilecektir. Arkadaşlarınız bu özelliği kullanarak yerinizi bildirmeye kalkışırsa, “Arkadaşların Yerler’de olduğunu bildirebilir” ayarınız geçerliliğini koruyacaktır.

cep telefonundan facebook yer bildirimi

Kaldırma ve Şikayet Etme
Birisi sizi bir gönderide her etiketlediğinde, bununla ilgili bir bildirim alırsınız. Gönderiyi profilinizden kaldırabilir, hatta gizlilik ayarlarınızı güncelleyerek etiketlendiğiniz şeylerin profilinizde gözükmeden önce onayınıza sunulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca etiketi kaldırabilir veya gönderinin sahibinden gönderiyi Facebook’tan kaldırmasını isteyebilirsiniz. Etiketlemenin nasıl çalıştığıhakkında daha fazla bilgi alın.
Konumumu paylaşma nasıl çalışır?
Konumunuzu paylaşmanız, ailenizin ve arkadaşlarınızın gönderiyi paylaşırken nerede olduğunuzu görmenizi sağlar. Bunu yapmanın iki temel yolu vardır.

  1. Kullanıcılara belirli bir yerde olduğunuzu belirtme
   Gönderi paylaşırken restoran veya etkinlik gibi belirli bir yeri eklemek için,  simgesine tıklayıp yerin veya etkinliğin adını girin. Birlikte belirli kişilerle facebook yer bildirimi simge olduğunuzu belirtmek için facebook yer bildirimi ekle simgesine tıklayıp adlarını girin. Her zaman olduğu gibi, bu gönderiyi yayınlamadan önce belirli bir hedef kitlesi seçerek bunu kimlerin görebileceğini kontrol edebilirsiniz.

   Başkaları da bulundukları yerlere size ekleyebilir. Arkadaşlarınız sizi bir yerde etiketlediğinde, bu gönderi profilinizde (zaman tünelinizde) gözükür. Profilinizde (zaman tünelinizde) gözükmeden önce etiketlendiğiniz tüm gönderilerin onayınıza sunulması isterseniz, Profil (Zaman Tüneli) Onayı’nı açabilirsiniz.

 1. Genel konumunuzu ekleme
  Belirli bir yer yerine, bulunduğunuz şehri veya bölgeyi de ekleyebilirsiniz. Bu, gönderinizin tarih damgasının yanında gözükecektir. Size yakınında bulunduğunuz şehri öneririz. Herhangi bir nedenle öneride bulunamıyorsak veya yakınında bulunduğunuz şehri belirtmek istemiyorsanız, fareyi konum etiketinin üzerinde getirdiğinizde beliren “x” işaretine tıklayarak konumu kaldırabilirsiniz.

  Bulunduğunuz şehri kendiniz de yazabilirsiniz. Genel konumunuzu eklerseniz, siz bunu kapatana dek bundan sonraki gönderilerinizde kullanılmaya devam edecektir. Bir başka deyişle, bir sonraki gönderinizde genel konumunuz gönderiye yine eklenecektir. Konumunuzu kaldırdığınızda, siz gönderinize tekrar ekleyinceye kadar kapalı kalacaktır.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*