Emeklilik İşlemleri Kaç Gün Sürer?

emeklilik-islemleriÇalışma Bakanı Ömer Dinçer, emeklilik işlemlerinin yapılmasında bürokrasinin azalacağını, böylece emeklilik işlemlerinin 3 güne ineceğini söyledi.

E-devlet uygulamaları  aktif olarak kullanarak emeklilik  işlemlerindeki bürokrasi engeli azalacak ve işlemler hızlanarak 3 güne kadar inecek.

81 ildeki SGK’ya ilişkin tüm basılı bilgi ve belgeler hazırlanan proje ile 2 yıl içinde elektronik ortama aktarılacak.

Geçen yıl bu zamanlar emeklilik işlemleri 50 güne yakın süre de gerçekleştiriliyordu, bu süre  1 aya (31 gün)  indirildi. Bu alanda daha hızlı hizmet verilebilmek için çalışmalar devam ediyor. Elektronik ortamda e-devlet uygulamaları kullanılacak ve işlemler daha hızlanacak, maliyet düşecek ve iş akışı dah kolay olacak.

Bilgi ve belgelerin elektronik ortama aktarılması  1,5-2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

4 Yorum

 1. ilyas Budak says:

  3 ayın ortasına geldim hala tık yok,, (20 gündür bağkurdan yazı gidecek 1 hafta oldu sordum imzaya girmiş, evrak 1 haftada imzalanamıyorsa diger işlemlerin vay haline.) Ben 5 Aya razı oldum şimdiden .

 2. Caner says:

  Söylüyorlar ama sadece laf 4 ay oldu dilekçeyi vereli hala bir ilerleme yok. Siz inanıyor musunuz 3 günde olacağına yada bir aya düştüğüne.Ben inanmıyorum. 2 yıl önce dosyayı birleştirdim, dilekçe vermeye gittim dediler yok 2 sene bekleyeceksin.2 sene bekledik dilekçe verdik. 4 ay oldu yok şu daireye gitti yok bu dairede hata oldu bekle bakalım.Burası Türkiye,hiç bir şeye inanmıyorum. Her yere şikayet dilekçesi verdik işleri ağırdan alıyorlar diye.İlgileniliyor gözüküyor ama ben ona da inanmıyorum.

 3. kenan karaca says:

  merhaba, 04-08-2011 de ankara kamu emekliliğine dilekçe verdim.evrak zongulda’ğa gelmiş ,eksik evrak yüzünden tekrar ankara ya gitmiş 25-10-2011 den bu yana e devlet sayfasında duruyor .ramazan bayramı 10 gün tatil -kurban bayramıda bir 10 gün tatil olursa benim suçum nedir .nerdeyse sağlıktan men olacağım .ben halen bekliyorum..ayın 4 ünde tam 3 ay dolacak ben 3 günde emeklilik sonuçlanacağını bu şartlarda göremiyorum.saygılarımla inşallah bu sorunumuz bu vesile ile yerine ulaşırda emekliliği görürüz. kenan

 4. AYAZ says:

  sn.bakanım güzel demişte ben 70 gündür emekli olmayı bekliyorum evrakları teslim edeli tam 70 gün oldu (lafla gemi yürümüyor)icraat lütfen.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*