Fizy’den Müzik ve Video İndirme

Eğer Fizy.com’dan dinlediğiniz şarkının kaynağı görünüyorsa indirme işlemimiz çok basit olacak. Bu şekilde indirebilmek için Firefox Tarayıcısını kullanmanız gerekiyor.

Bilgisayarınızda Firefox yoksa buradan indirin

Firefox birçok işlemi eklentiler yardımıyla çok kolay bir şekilde yapabilmektedir. Örneğin bir sitede dinlediğiniz müziği veya videoyu indirebilme becerisine sahip eklentileri bile vardır.

Bu eklentilerden en popüler olanı belirtiyorum. Firefox tarayıcısındayken Bu Adresteki Video Download Helper eklentisini indirin.

Artık Fizy.com‘da müzik dinlerken eğer müzik uygunsa eklenti aşağıdaki gibi sizi uyaracaktır.

fizy-muzik-indir

Gördüğünüz gibi Fizy’den dinlediğimiz müziklerin birçoğu bu şekilde .mpeg gibi video uzantılarıyla iniyor. Bunu da dönüştürebiliriz veya video olarak da dinleyebiliriz.  Videoları mp3’e dönüştürmek için Free Video Converter programını öneriyorum. Kullanımı çok kolaydır.

Dinlediğimiz müziğin kaynağı görünüyorsa yukardaki yöntemle kolayca indirebiliyoruz. Peki ya görünmüyorsa ne yapacağız. Bu durumda şarkıyı indirmek için bir kaynaktan çekemeyeceğiz. Ancak aşağıdaki yöntemi kullanarak işinizi halledebilirsiniz.

Fizy’den Müzik İndirmek İçin Yeni Yöntem

Altta daha önceden yazmış olduğum eski yöntem biraz karmaşık geldi ve yapamayanlar var. Sizin için yeni bir yöntem daha anlatayım.

Fizy.com sitesinden müzik indirmek için müziği dinlerken aynı zamanda bilgisayara kaydetme özelliğini kullanacağız. Üstelik herhangi bir özel programa da gerek yok.

Yapılacak Adımlar:

1- Windows Görev Çubuğundan ses simgesine sağ tuş ile tıklayın ve “kayıt aygıtlarını” seçin.

2- Gelen ekranda boş yere sağ tuş ile tıklayarak “bağlantısı kesilmiş aygıları göster” veya “devre dışı bırakılmış aygıtları göster” seçeneğine tıklayın.

3- Gelen donanımlarda “Stereo Mix” seçeneği varsa onu seçin. Devrede görünen mikrofonu da devre dışı yapın.

fizy-muzik-kaydetme

4- Bundan sonra Başlat> Donatılar> Ses kaydedici‘ yi seçin.

5-Fizy.com ‘dan istediğiniz müziği dinleyin ve kayıt düğmesine basın ve müziği sonuna kadar dinlerken aynı zamanda da dinlediğiniz kalitede kaydedin. Mikrofonunuz olmasa dahi bu yöntemle müziği bilgisayarınıza kaydederek daha sonra dinleyebilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

4 Yorum

 1. sena says:

  ben son aşamada ses kaydedicisini seçtiğim zaman bana bir uyarı çıkıyor. ‘ Bir ses kayıt aygıtı bulunamıyor’ diyor ne yapmam lazım?

 2. Kommitte says:

  Kaynak kodunda belirttiğiniz konumlar yok maalesef

 3. onur güvenç says:

  firefoxtan şarkıyı dinlerken cache klasörü açık kalsın, tüm şarkıları kaydetmiyor ve internet sayfasını kapattığınızda bazen şarkılar siliniyor..

  mp3 formuna çevirmek için klasördeki dosyanın isminin sonuna .mp3 yazmanız yeterli.. konuda adı geçen program tüm şarkıları convertlemiyor..

  klibi varsa video uzantısı yazmanız yoksa mp3 uzantısı yazmanız yeterli..

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*