Gözaltı Torbalarına Bitkisel Tedavifindik-yapragi-gozalti-torbalariGenç bile olsanız yaşamın stresinin üzerinizdeki etkisi olarak gözaltı torbalarınız oluşabilir.  Bu durum sizi yaşlı ve çökmüş olarak gösterir. Paranız varsa estetik yaptırabilirsiniz.

İşe yaraması muhtemel bazı bitkisel yöntemler de mevcut:

1-FINDIK YAPRAĞI

2 çay bardağı suyu kaynatın ve ocaktan alıp içine 2 yemek kaşığı fındık yaprağı döküp demlemeye bırakın. Demlenen suyu süzün ve sıcaklığı gittikten sonra buzdolabına kaldırıp soğutun. Bu soğumuş olan suyun içine 2 parça pamuğu koyup, pamuk suyu iyice çektikten sonra biraz sıkıp göz torbalarınızın üzerine bu pamukları koyun ve 10 dakika bu şekilde bekleyin.2. BAKIM KREMLERİ

Eczanelerde satılan göz altı torbaları için günlük bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Ancak bu göz altı torbaları için kullanacağınız kremleri sürerken dışarıdan içeri doğru sürmelisiniz.

3. DİĞER BİTKİSEL TEDAVİLER

Göz altı dokunuzu sıkıştırıp göz altı torbalarınızın oluşmasını engelleyen veya oluşmuş olan gözaltı torbalarınızı yok etmeye yarayan soğuk papatya çayı, soğuk siyah çay veya ufak buz kalıplarına dökülmüş ve dondurulmuş olan soda küpleri göz altı torbalarınıza koyduğunuzda gözaltı torbalarınız azalacaktır.
Gözaltı Torbalarına Bitkisel Tedavi ile Benzer Yazılar:

18 February 2011 Saat : 3:42

Gözaltı Torbalarına Bitkisel Tedavi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

18 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  

Son Yorumlar