iPhone 4S Türkiye’de Satış Fiyatı Ne Kadar, Kaç Para?

iPhone 4S’in ilk duyurusu yapıldığında 99 dolar, 199 dolar gibi fiyatlar görünce herkes çok şaşırmıştı. Apple en sonunda fiyatları düşürdü, ucuz bir model çıkardı zannetmişti. Çünkü haber sayfalarının girişinde direk göze çarpanlar büyükçe yazılmış bu fiyatlardı.

Gerçek sonradan anlaşıldı, bunlar GSM şirketlerinin kontratlı olarak sattıklarında geçerli olan fiyatlarmış. Yurtdışında fiyatı çok ucuz da olsa Türkiye’ye gelince pahalı olacağını zaten biz tahmin edebiliyorduk.

Şimdi herkes iPhone 4S alma çabasına girdiği için ellerindeki diğer iPhone modellerini çıkarmaya çalışıyorlar. Bu nedenle önceki model iPhone telefonların fiyatları düşmeye başladı.

iphone-4s-turkiye-satis-fiyati-kac-para

iPhone 4S ilk olarak Gittigidiyor, Sanalpazar gibi sitelerde kendini göstermeye başladı. Türkiye’deki fiyatı Gittigidiyor’da 2099 TL, Sanalpazarda da aynı 16 GB iphone 4s modelinin satışı yine 2099 TL olarak görülüyor.

Özellikle gittigidiyor alışveriş sitesinde 3-9 ekim aralarında 3 milyon üründen en çok aranan ürün iPhone 4S olmuştu. Herkes Türkiye’deki satış fiyatının ne olacağını merak ediyordu. Yine beklenen oldu ve 2 bin TL’nin altına düşmedi satış fiyatı.

Gittigidiyor iPad çıktığında da Türkiye’deki ilk satışı kendilerinin yaptığını belirtiyor. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu iPhone 4S modelleri Türkiye’deki GSM operatörlerine kilitli şu an için. Yani telefonu aldığınızda Turkcell, Avea ve Vodafone hat ile kullanamayacaksınız.

Peki Ne Yapmanız Gerekiyor?
Parasını ödediniz güzelce, iPhone 4S’inizi aldınız ve sim kartınızı taktınız ancak çekmiyor. Yanıtı basit. Telefonun operatör kilidini kırdırmanız gerekiyor. Kilitsiz iPhone 4S modellerinin de Kasım ayında çıkacağı söyleniyor.

Diğer iPhone 4S modellerinin satış fiyatı Türkiye’de ne kadar.

 • iPhone 4S’in 16 GB modeli 2099 TL,
 • 32 GB modeli 2.350 TL,
 • iPhone 4S 64 GB modeli de 2.590 TL’ye satılıyor.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

3 Yorum

 1. nurgül says:

  kaç milyon acaba

 2. nurgül says:

  ben ayfon istiyortum ama hiç kimse almıyor…

 3. Musa OYAN says:

  İphone 4S 16Gb Unlocked fiyat : 649$
  İphone 4S 32Gb Unlocked fiyat : 749$
  İphone 4S 64Gb Unlocked fiyat : 849$

  Ancak Kasım ayında siparişe açılacak sanırım.
  Diğer locked olanlar ise şuan ön sipariş verilebiliyor.
  Almayı düşündüm bugüne kadar tüm Iphone’lar kırıldı buda kırılır diye düşünerek ama yinede güvenemedim desem yeri var alamadım…

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*