iskur.gov.tr | İşsizlik Sigortası Başvuru Formu / Dilekçesiİşsizlik sigortasına internet üzerinden başvuru yapabilmek için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekiyor.

Bu adrese  girerek kayıt işlemlerinizi tamamlayın. Daha sonra üye girişi yapınca “İşsizlik Ödeneği Başvurusu” adresine tıklayın. Metni okuduktan sonra kutucuğu işaretleyin ve karşınıza gelen formdaki bilgileri istenilen şekilde doldurmaya başlayın.Talep Dilekçesi Başarıyla Kaydedilmiştir” mesajından sonra işleminiz tamamlanıyor. İşsizlik ödeneği talep dilekçeniz iskur.gov.tr adresinden başarıyla iletilmiş oluyor. İşsizlik ödeneği başvurunuz kurum tarafından kontrol edildikten sonra işlemleriniz tamamlanınca sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza mesaj gelecektir.

İşsizlik ödeneğine hak kazanmanız durumunda cep telefonunuza gelen mesajının geldiği ayın son günü ödeneğinizi en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

Ayrıca İşsizlik Ödeneği Talep Dilekçesinin Nasıl Doldurulacağını Bu Kılavuzdan da Öğrenebilirsiniz.
iskur.gov.tr | İşsizlik Sigortası Başvuru Formu / Dilekçesi ile Benzer Yazılar:

1 September 2011 Saat : 5:28

“iskur.gov.tr | İşsizlik Sigortası Başvuru Formu / Dilekçesi” için 20 Yorum

  1. SELİME LALE says:

    işsizlik maaşı için netten form dolduracagım fakat işkura netten üye olamıyorum . üyelikte hata var diyor daha önceden üyeliğim yok .bilgi verirseniz sevinirim acil…..

  2. ahmet göçmen says:

    işten ayrıldım işsizlik maaşını hak yararlana bilirmiyim

iskur.gov.tr | İşsizlik Sigortası Başvuru Formu / Dilekçesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

12 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  

Son Yorumlar