Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı Ulaşım | Hangi Otobüs Gidiyor | Otobüs Seferleri

cengiz topel havaalanına giden otobüs
Cengiz Topel Havaalanı‘nın açılmasıyla oraya yapılacak olan otobüs seferleri havaalanına ulaşım için önemli oldu. Sadece Şehiriçi otobüsler değil artık belediye otobüsleri de havalimanına gidiyor. Taksiciler de havaalanına daha fazla önem vermeye başladılar.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri Kodyu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cengiz Topel Havaalanı için belediye otobüsleriyle yolculara servis hizmeti vermeye başladı. Yolcuları havaalanına taşıyan belediye otobüsü ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Çeşitli güzergahlardan alınan yolcular havalimanına getiriliyor. Havalimanına inen yolcular da otogara ve şehrin çeşitli yerlerine belediye otobüsleri ile taşınıyor.

Cengiz Topel Havaalanı‘na yolcuları taşıyacak olan Büyükşehir’in belediye otobüsü, saat 13.00’te Kirazlıyalı’dan kalkıyor. D-100’den devam ederek, Tütünçiftlik, Körfez, 95 Evler, Derince, Çenesuyu, Seka Devlet hastanesi, Orduevi, Halkevi, Vilayet Durağı, 42 Evler, Kandıra Sapağı, Kavakçılık, Yahyakaptan, Goodyear ışıklar, Köseköy ve Uzunçiftlik güzergâhlarından Cengiz Topel Havaalanı’na yolcuları taşıyor. Uçak ile Kocaeli’ne gelen yolcular için de aynı güzergâhları kullanan belediye otobüsü Bolu, Bursa ve Yalova istikametine gidecekler için İzmit Şehirler Arası Otobüs Terminali’ne girip yolcuları indiriyor.

Belediye otobüsü 13.00’da Kirazlıyalı’dan kalkarak Cengiz Topel Havaalanı‘na, gelen yolcular için tekrar uçağın iniş saatine göre Kirazlıyalı’ya kadar yolcu taşıyor. Otobüs ücreti ise Derince’ye kadar 2 lira, Havaalanı’ndan Kirazlıyalı’ya kadar ise 3 lira olarak fiyatlandırılıyor.

Cengiz Topel Havalimanı‘nın sadece Kocaeli için değil Sakarya, Düzce ve Bolu için büyük önem arz ediyor. Çevre illerden gelen yolcular içinde kolaylık sağlayan belediye otobüs seferleri, yolcuları otogardan alıp tekrar otogara bırakıyor. Trabzon seferini yapan Anadolu Jet’e ait 149 kişilik ilk uçak geçtiğimiz günlerde törenle havalanmıştı.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. ayhan kıdık says:

    cengiz topel havaalanından sadece belediye arabalarımı geciyor.neden belediye haksızlık yapıyor.özel halk otobüsü gecmiyormu .ulasım sıkıntısı var vadandaş magdur bırakılıyor.hangi araca binecegini bilmiyor

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*