Ktunnel, Vtunnel Benzeri Siteler | En Çok Girilenler

proxy-site-listesiProxy site pazarında ktunnel.com ve vtunnel.com gibi yüzlercesi var.  Türkiye’de içinde baya bir reklam olmasına rağmen büyük bir kesim onları tercih ediyor.

Proxy site pazarı diyorum çünkü bu siteler gerçekten ayrı bir pazar oluşturmuş durumda. Her ülkede bir sürü proxy server var ve bunlar kullanan fazlaca kullanıcı var.

Proxylerin tercih edilmesinin sebebi nedir?

Proxy sunucuları gezdiğiniz web sayfalarını ön belleğine alır ve sonraki giriş isteklerinde internette dolaşma hızınızı artırır. Kelime anlamı olarak da proxy “Vekil sunucu” anlamı taşımaktadır. Bu bir kullanım amacı olmakla beraber asıl kullanım amacı internette dolaşırken IP adresimizin gizlenmesini sağlamaktır.

Hepimizin bildiği gibi okullar, kamuya ait kuruluşlar ve birçok özel şirket çalışma veriminin azalmaması ve zaman kaybının önlenmesi amacıyla facebook, youtube gibi sitelere girişi engellemektedir. Örneğin Youtube üzerinden mahkeme engeli kalkmasına rağmen firmalar ve kamu kuruluşları bu siteleri engellemektedir.

Bu sitelere kaçamak girişler yapmak isteyen kullanıcılar da yine aynı bilgisayarlara yazılım da kuramadıkları için ilk olarak proxy sitelerini tercih etmektedirler.

Sizler için en çok kullanılan proxy sitelerinden bir liste hazırladım. Burada vtunnel ve ktunnel benzeri siteleri bulabilirsiniz. En Çok Girilen Proxy Siteleri- Proxy Listesi

Not: Şu konuya da değinmeden geçemeyeceğim. Çünkü bu işin farklı bir yüzü de var. Proxyden sitelere girerken vekil sunucu üzerinden erişim yaptığınız için teorik olarak siz ne görüyorsanız onlar da girdiğiniz siteleri görebilirler. Bu sebepten dolayı banka ve hesap bilgilerinizi proxy sitelerinde kullanmanız konusunda bütün yazılarımda uyarı yapıyorum. Lütfen dikkatli olun. 

Proxy sitelerine girişlerinizden kaynaklanan herhangi bir özel bilginizin çalınmasından durumundan teknobook.net kesinlikle sorumlu değildir. Girdiğiniz bütün proxy sitelerinde risk olduğunu unutmayın.

Eğer Proxy’den bu hesaplarınıza mutlaka girmeniz gerekiyorsa, ödeme yaparak SSL proxy adreslerini kullanabilirsiniz. Bu durumda Proxy‘e daha fazla güvenebilirseniz. Çünkü bilgileriniz sunucuda şifreleniyor.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*