PTT Kart Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır | www.ptt.gov.tr

ptt kart nedirPtt birçok alanda kendini yenilemeyi sürdürüyor. Ptt ve denizbank işbirliği ile yapılan çalışmalar sonucu PTT Kartları müşterilerine kredi kartlarında bulunmayan çok önemli özellikler sağlıyor.

PTT, Denizbank işbirliği ile gerçekleştirdiği bu projeyle de bankacılık sektöründe hızla ilerliyor. PTT bank ile tüm ülkedeki ptt şubelerinin otomasyon altyapısına kavuşturulması hedefleniyor.

PTT Kartlara Visa/MasterCard özelliği kazandırılarak, alışverişlerde ve tüm banka ATM’lerinde kullanılabilir hale getirildi.

PTT ve DenizBank arasındaki yapılacak işbirliği temel olarak PTT’den maaş alan SGK veya posta çeki ödemesi yapan müşterilere banka kartı ve kredi kartı verilmesini kapsıyor. İşbirliği ile PTT müşterileri uluslararası kartlı ödeme sistemlerine taşınacak.

DenizBank, Visa/MasterCard BIN kullanım hakkını PTT Bank’a sağlayacak ve bu müşterilere kart basılacak. Ortak çıkartılacak kredi kartı ayrıca Bonus’un tüm özelliklerini barındıracak. PTT banka kartı ve PTT kredi kartı almak isteyen müşteriler PTT’nin şubelerinden başvuruda bulunabilecek.

PTT ile çok kapsamlı bir kart ve program işbirliği yaptıklarını ifade eden DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, PTT’nin 1,5 milyonun üzerinde kapalı devre kartı bulunduğunu ve kredi kartı, banka kartı kullanımı isteyen müşterilerin ise portföyde yüzde 60′ı oluşturduğunu anlattı. Ateş, projenin içeriğinde yer alan 4 ana grubu, ortak ATM ağı, ortak banka kartı, bonus özellikli ortak kredi kartı/PTT Kart ve ortak ön ödemeli kart şeklinde sıraladı ve ayrıca kredi kartından alınan ücretin burada da söz konusu olacağını belirtti.

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural ise, işbirliği ile kendi müşterilerinin ve diğer banka müşterilerinin PTTmatik’ler üzerinden ATM hizmeti alabileceğini belirtti.

Tural, en az 15 milyon kişinin PTT’den yararlandığını kaydederek, amaçlarının işbirliği ile müşterilerin kendilerinden beklediği hizmetleri sunmak olduğunu ifade etti. İşbirliğinin yılbaşından itibaren uygulamaya konulacağını dile getiren Tural, öncelikle debit kartların, 2011 ilk çeyreğinde de kredi kartlarının çıkarılacağını söyledi.

Ptt’nin bankacılık alanına girerek yaptığı çalışmaları www.ptt.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

 • Havale İşlemleri
 • Hesap İşlemleri
 • Efektif İşlemleri
 • Fatura Ödemeleri
 • Vergi ve Ceza Ödemeleri
 • Sigortacılık İşlemleri
 • SGK Prim tahsilatları
 • Abonelik İşlemleri
 • Konsinye Ürün Satışı
 • Anlaşmalı Banka İşlemleri
 • Maaş ve Yardım Ödemeleri Ptt’nin müşterilerine sağladığı bankacılık hizmetleridir.
ptt.gov.tr adresinde banka başlığı altında ptt’nin bankacılık hizmetini ayrıntılı olarak takip edebilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

21 Yorum

 1. Yıldıray yıldırım says:

  Ptt kart çıkarmak istiyorum nasıl başlıyacam. Esnafım yeni iş kurdum. Ben alabilirmiyim

 2. ANCUTA KAV says:

  PTT KART NERDEN ALABİLİRİM

 3. oğuzhan yıldız says:

  ptt kredikartı basvurusu

 4. metin aktaş says:

  ptt kartı almak ıstıyorum nerden ve nasıl ıslem yapmam gereklı.

 5. betül aker says:

  ptt hesap kartı başvurusu yaptıktan sonra kart gelmeden hemen hesabı kullanabilirmiyiz

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*