PTT Kart Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır | www.ptt.gov.tr • Anasayfa
 • PTT Kart Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır | www.ptt.gov.tr

ptt kart nedirPtt birçok alanda kendini yenilemeyi sürdürüyor. Ptt ve denizbank işbirliği ile yapılan çalışmalar sonucu PTT Kartları müşterilerine kredi kartlarında bulunmayan çok önemli özellikler sağlıyor.

PTT, Denizbank işbirliği ile gerçekleştirdiği bu projeyle de bankacılık sektöründe hızla ilerliyor. PTT bank ile tüm ülkedeki ptt şubelerinin otomasyon altyapısına kavuşturulması hedefleniyor.

PTT Kartlara Visa/MasterCard özelliği kazandırılarak, alışverişlerde ve tüm banka ATM’lerinde kullanılabilir hale getirildi.

PTT ve DenizBank arasındaki yapılacak işbirliği temel olarak PTT’den maaş alan SGK veya posta çeki ödemesi yapan müşterilere banka kartı ve kredi kartı verilmesini kapsıyor. İşbirliği ile PTT müşterileri uluslararası kartlı ödeme sistemlerine taşınacak.

DenizBank, Visa/MasterCard BIN kullanım hakkını PTT Bank’a sağlayacak ve bu müşterilere kart basılacak. Ortak çıkartılacak kredi kartı ayrıca Bonus’un tüm özelliklerini barındıracak. PTT banka kartı ve PTT kredi kartı almak isteyen müşteriler PTT’nin şubelerinden başvuruda bulunabilecek.PTT ile çok kapsamlı bir kart ve program işbirliği yaptıklarını ifade eden DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, PTT’nin 1,5 milyonun üzerinde kapalı devre kartı bulunduğunu ve kredi kartı, banka kartı kullanımı isteyen müşterilerin ise portföyde yüzde 60′ı oluşturduğunu anlattı. Ateş, projenin içeriğinde yer alan 4 ana grubu, ortak ATM ağı, ortak banka kartı, bonus özellikli ortak kredi kartı/PTT Kart ve ortak ön ödemeli kart şeklinde sıraladı ve ayrıca kredi kartından alınan ücretin burada da söz konusu olacağını belirtti.

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural ise, işbirliği ile kendi müşterilerinin ve diğer banka müşterilerinin PTTmatik’ler üzerinden ATM hizmeti alabileceğini belirtti.

Tural, en az 15 milyon kişinin PTT’den yararlandığını kaydederek, amaçlarının işbirliği ile müşterilerin kendilerinden beklediği hizmetleri sunmak olduğunu ifade etti. İşbirliğinin yılbaşından itibaren uygulamaya konulacağını dile getiren Tural, öncelikle debit kartların, 2011 ilk çeyreğinde de kredi kartlarının çıkarılacağını söyledi.

Ptt’nin bankacılık alanına girerek yaptığı çalışmaları www.ptt.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

 • Havale İşlemleri
 • Hesap İşlemleri
 • Efektif İşlemleri
 • Fatura Ödemeleri
 • Vergi ve Ceza Ödemeleri
 • Sigortacılık İşlemleri
 • SGK Prim tahsilatları
 • Abonelik İşlemleri
 • Konsinye Ürün Satışı
 • Anlaşmalı Banka İşlemleri
 • Maaş ve Yardım Ödemeleri Ptt’nin müşterilerine sağladığı bankacılık hizmetleridir.
ptt.gov.tr adresinde banka başlığı altında ptt’nin bankacılık hizmetini ayrıntılı olarak takip edebilirsiniz.PTT Kart Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır | www.ptt.gov.tr ile Benzer Yazılar:

28 November 2011 Saat : 11:03

“PTT Kart Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır | www.ptt.gov.tr” için 16 Yorum

 1. faruk küçükdoğan says:

  p,t,t kart almak istiyorum

 2. metin solmaz says:

  ben de alabilir miyim

 3. Heybet yarba says:

  bana ptt kartı gelmesi lazım ama istedım vermediler neden

 4. mahmut boğatemür says:

  ptt kart almak istiyorum

 5. bana ptt kart yollanmış kızımınki elime ulaştı ama benimki ulaşmadı bu konuda yardımınızı bekliyorum

 6. dede28 says:

  Bankalar vatandaşa nasıl kredi kartı kakalarım çabasında aha buyurun size Ptt kredi kartı.. denizbank kredi kartının 55 TL aidatı var bu aidat Ptt kredi kartına da aynen yansıtılacaktır almayı düşünenler iki kere düşünsünler, tüm kredi kartlarımı iptal ettirdim bankalar aidat parası almaya devam ettikçe ben hiç bir bankanın kredi kartını almam benim gibi düşünenler diz çöktürecek bu bankalara…

 7. HASAN RAFET UĞUZ says:

  SLM HASAN RAFET UĞUZ PTT KARTIMI KAYBETTİM ÖÜZRLÜÜYM 2022 PTT KARTIOMUIN YENİLEMNMESİNİ VE GEREGİNİ ARZ EDERİM HASAN RAFET UĞUZ TC 35803653238 ADRES BEREKET KÖYÜ KAT 2 NO 84 GÜLNAR MERSİM MSN RAFET_33_33_32@HOTMAİL.COM FACE HASAN RAFET UĞUZ 05369882180 EV 03247655083

 8. ahmet kabataş says:

  YABANCI İLÇEDE OKUYAN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLAN ÇOCUĞUMA PTT KART ALMAK İSTİYORUM.İLGİLİ ŞUBEYE SORDUĞUMDA ALAMAYACAĞI SÖYLENDİ.NE YAPMALIYIM.SAYGILARIMLA.

 9. FARİS AVCI says:

  ilgi ve alakanızdan dolayı şimdıden teşekkürler…

 10. hüseyin şanlı says:

  ptt kartı nasıl alabilirim

 11. Hüseyin Özacar says:

  Merhaba, Ben PTT Kart sahibiyim. Maaş günüm ayın 17 si. Ayın 17 si pazar günü olduğu zamanlarda maaşımı alamıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım sistemde hata olduğunu sistem dolayısıyla olmadığını söyledi.. Daha öncede ayın 17 si pazar günü olduğunda da alamamıştım.Eğer bayram olsaydı ve bugün ayın 17 si arife olsaydı ben bayramın bitmesinimi bekliycektim. Bayramı parasız mı geçirecektim. Bu konuda acil yardımcı olunmasını istiyorum.

 12. Hüseyin Özacar says:

  Merhaba, Ben PTT Kart sahibiyim. Maaş günüm ayın 17 si. Ayın 17 si pazar günü olduğu zamanlarda maaşımı alamıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım sistemde hata olduğunu sistem dolayısıyla olmadığını söyledi.. Daha öncede ayın 17 si pazar günü olduğunda da alamamıştım. Bu konuda acil yardımcı olunmasını istiyorum.

 13. METİN ÖZDEMİR says:

  Merhaba sayın yetkili;
  Ben PTT kart sahibiyim ve aynı zaman da posta çeki hesabı kullanıcısıyım. 11.10.2010 tarihinde dikimevi şubesine internet kullanıcısı olmak için müracaat ettim. şubede görevli *** tarafından talebimle ilgili işlem yapıldı ancak o günden bugüne kadar halen internet şifrem gelmedi. Bilgi de verilmedi. ilginize şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

 14. basri says:

  nasıl alacagım

 15. merve zeytin says:

  ptt kart nedir kimler alabilir gerekli evraklar

PTT Kart Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır | www.ptt.gov.tr Yazısı için Yorum YapabilirsinizSon Yorumlar