Spor Bursu Veren Üniversiteler | Millilik Bursu

Sporda başarınız varsa özel üniversitelerden tam eğitim bursu alabilirsiniz. Vakıf üniversiteleri Spor dallarında birinci olmuş, lisans sahibi veya milli forma giymiş öğrencilere tam burs (yüzde yüz) veriyor.

Spor bursu veren 15 tane özel üniversite bulunuyor:

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi milli takım oyuncuları ve üniversite takımında lisanslı oynayanlara tam öğrenim bursu veriyor.

Işık Üniversitesi, milli sporculardan yıllık öğrenim ücretinin %50’sini, birinci lig takımlarında forma giyenlerin de öğrenim ücretinin %25’ini almıyor.

Yeditepe Üniversitesi ise üniversitenin basketbol, voleybol, hentbol spor takımlarına seçilen ya da son 2 yılda milli takım adına yarışan öğrencilere %50 ücret indirimi yapıyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi milli sporculara yüzde 25, herhangi bir okul takımında görev alması halinde ise öğrenciye %10 oranında burs veriyor.

Doğuş Üniversitesi kendi branşında yüksek performans gösteren öğrencilere değişik oranlarda burs olanağı sunuyor.

Haliç, İstanbul Ticaret ve Beykent Üniversiteleri ise milli forma altında madalya kazanmış öğrencilerine yüzde elli oranında burs veriyorlar.

Atılım Üniversitesi’nde branşında genç ve ümit milli olan ve play-off oynayan öğrencilere yüzde yüz, yarım ya da üçte bir oranında burs alıyor.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. ziya er says:

    Yeditepe üniversitesi hentbol takımımda oynarsam ne kadar burs alırım?

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*