Turkcell Kontrol Sende Paketi | Aylık 20 TL

turkcell-faturalı-kontrol-sende-paketiTurkcell’in bu yeni paketiyle kontrolün elinizde olmasını ister misiniz? Elbette, kim istemez ki. Faturalarınızın kontrolü her zamankinden daha kolay olacak.

Mevcut durumda hazırkart kullanıyorsanız bu paketten yararlanmak için Turkcell Faturalı Hatta geçmeniz gerekiyor.

Kontrol sende paketlerinden ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan birini seçin, faturanızın ne kadar olmasını istiyorsanız o kadar olsun.

Bu pakette aşağıdaki tabloda göreceğiniz gibi 3 seçeneğiniz mevcut. 100 dakika her yöne, 400 dakika her yöne veya sms, 200 dakika her yöne veya sms. Paketlerin ücretleri de sırasıyla 20, 20 ve 10 TL’dir.

Kontrol sende tarifesi ile ayda 20TL’ye yurtiçi her yöne 100dk konuşabilirsiniz. Paket aşımlarınız için 0,05TL/dk ücret belirlenmiştir. SMS 0,415TL, internet kullanımlarınız ise 0,000049TL/Kb ücretindedir.

veya 20 TL’ye konuşma ve sms ücretleri eşitleniyor. Hem de 5 kuruşa geliyor. Böylece 20TL ile dakikası 0,05TL’ye konuşup 1 SMS’i 0,05TL’ye gönderebileceksiniz. Yani 20TL’ye hem 400 (20TL/0,05TL=400) birim bakiyeniz olacak. İster mesaj gönder, ister ara değişen birşey yok. Üstelik her yöne. Paketinizin ne kadarını SMS ne kadarını arama için ayıracağınızı belirlemekte tamamen özgürsünüz.

turkcell-kontrol-sende-paketi

Kontrol sende paketiniz bittiğinde ne olacak peki?
Kontrol sizde dedik ya ne olacağını biliyorsunuz aslında. Paketiniz biterse otomatik olarak 10TL’lik kontrol sende ek paketi tanımlanacak ve ek 10TL ile paket aşım ücreti ödemeden yine dakikası 0,05TL’ye konuşup 0,05TL’ye sms göndereceksiniz. 10 TL’ye 200 birim mesaj veya arama, yine istediğiniz gibi paylaştırabilirsiniz. Konuşmaya daha fazla ihtiyacınız varsa ona, mesajlaşmaya daha fazla ihtiyacınız varsa ona daha fazla birim ayırabilirsiniz.

Bu paketteki konuşmalarınızın ücretlendirme periyodu Turkcellin diğer paketlerinde uygulama gibi 6 saniyede birdir.

Turkcell Kontrol Sende Paketinden Kimler Yararlanabilir?

Bu paketten hazırkattan faturalıya geçen aboneler yararlanıyor. Faturalıya geçmeden önce de ön ödemeli hazırkartta en az 3 ay bulunmuş olmak gerekiyor.

 • Faturalı hatta geçtiğinizde “Kontrol Sende” paketini seçmeniz gerekiyor.
 • Paketinizdeki dakikaları başlarına gönderemiyorsunuz.
 • Paket bitiminin ardından tanımlanacak olan 10 TL’lik ek paket otomatik olarak hattınıza tanımlanıyor. İyi bir haber daha, ek pakette kullanamadığınız dakikalar bir sonraki aya devrediyor.

Kontrol Sende Paketine Nasıl Geçebilirsiniz?
Son 30 gün içerisinde HazırKart’tan faturalı farklı bir tarifeye geçen Turkcell müşterileri, 2222’ye KONTROL SENDE yazıp gelen mesajı onaylayarak kontrol sende paketine geçebilirler.

Kalan Bakiyenizi Nasıl Öğreneceksiniz?

Bu konuda Turkcell herhangi bir kısayol belirmemiş. Sadece “Müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.” demekle geçiştirmiş.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

8 Yorum

 1. HASAN MAŞA says:

  Artık yeni gelen bildirimlerle Kontrol Sende Paketi bütün kullanıcılara aktif olmuştur. Hazırkarttan pakete geçenlere 20 tl/400 dk/sms, yeni hat alanlara 24 tl 400 dk/sms geçiş yapanlara 24tl 400 dk/sms olarak türkcell mağazalarında işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 2. Fatih says:

  Bana bu konuda detaylı bilgi verebilir misiniz

 3. Müslüm says:

  Arkadaşlar,Kalan bakiyeyi (kalan yazıp 2222’ye) sms göndererek öğrenebilirsiniz.

 4. muhammed says:

  admin peki kalan limiti nasıl öğrenebiliriz ben geçtim ve güzel.ama kalanı öğrenemiyorum :)

 5. seyfettin aktaş says:

  kontrol sende paketine avea veya vodofoneden de geçebilirmyiz

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*